Trendbiblia

A legjobb sminkötletek, frizurák és dívat tippek oldala!!!:)

Pigment:

A sminkben pigmentnek hívjuk azt az alapanyagot, ami a festék színét adja. Minél magasabb egy festék pigmenttartalma, annál élénkebb, erősebb a színe. Biztos találkoztál már azzal a jelenséggel, hogy a szemfesték színe sokkal halványabb volt a bőrödön, mint a dobozában. Ezt azt jelenti, hogy a festékben kevesebb a pigment. Ettől még a festék lehet jó minőségű, csak nem feltétlenül a szín intenzitását helyezi előtérbe. Igaz, vannak cégek, akik a gazdaságosság érdekében a festékükbe kevesebb pigmentet használnak, és tesznek bele olyan semleges alapanyagokat, amiktől a festék mennyisége ugyan több lesz, de a színezőképessége nem nő.

A MAC pigmentek kapcsán kezdtem el belefolyni abba, hogy hogy is van ez. Most a por állagú szemfestékekről lesz szó, amiket szájfényként, körömlakként, highlighterként, pirosítóként… is használhatsz. Bárki nyugodtan kiegészítheti a tapasztalataival. Hosszú lesz, de hasznos.

 

Nem csak a MAC pigmenteket értem pigment alatt, hanem minden magas pigment tartalmú, por állagú szemfestéket, vagyis például a  Barry M színpompás varázsporait, a szebbnél szebb Kryolan, Fardell, Ben Nye fantasztikus porait is, vagy a Bourjois pigmentjeit. Fontos információ, hogy nem mindegyik árnyalat használható teljeskörűen, vagyis nem minden pigment tesz pl. jót a szem vékony bőrének. Ezt általában feltüntetik a csomagoláson. Vásárláskor érdemes rákérdezni.
A Barry M varázsporok 1250 forintba, a sminkesboltos pigmentek 3 vagy 5g-osak, és 1500 forintba kerülnek, a 7 gr. 3500-ba. A MAC-esek 7,5 grammosak, és úgy 4700 forint köról vannak, ha jól emlékszem. Nagyon kevés kell belőlük. Esetleg, ha van egy barátnőd, és hasonló színt szeretne, akkor összeállhattok, és aztán elosztjátok a zsákmányt. Ha a neten szeretnél MAC pigmentet venni, vigyázz, mert hamisítják.
Minél finomabb szemcséjű a pigment, annál könnyebben satírozható, de annál könnyebben hullik szerteszét, emiatt annál nehezebb vele tisztán dolgozni.
A színeket össze is keverheted, ezáltal egyedi mixeket hozhatsz létre.

A pigmentekkel sokféleképpen dolgozhatsz, például így:

A. A pigmentek csak úgy magukban nem tapadnak annyira jól a sima bőrre, ezért érdemes segíteni nekik. A szemhéjra például legalább korrektort kenni. A jó szemfestékalap még a kevésbé jó minőségű kozmetikum tartósságán és megjelenésén is sokat javít. Külföldön az Urban Decay Primer Potion és a Too Faced Shadow Insurance a legelterjedtebb. Bevallom őszintén, én korrektort használok, vagy MAC paintet, és nem próbáltam még az Art Deco alapját, vagy a sminkesboltos alapokat, így ezekről nem tudok nyilatkozni.

B. Ha por állagú szemfestéket szeretnének használni, akkor sokan előbb a szemfestést készítik el, majd a kihullott szemcséket egyszerűen letörlik, és csak utána alapoznak. Vagy sok púdert tesznek a szem alá, hogy a szemcsék ebbe hulljanak, és aztán egy laza mozdulattal, és puha ecsettel lesöprik a szem alól a felesleget. Én leginkább általában előbb kifestem a szemem és aztán alapozok.

C. Ha jó ecsetet használsz (én a tömött, keményebbeket szeretem hozzájuk), és egy nagyon kevés port kiöntesz a festék kupakjába, vagy a kézfejedre, belenyomod az ecsetet, majd pedig alaposan leütögeted róla a felesleget, a szemeden meg nem mázgálsz, hanem finoman hozzányomogatod az ecsetet a bőrhöz, akkor a szemcsék kevésbé hullanak összevissza. Természetesen aztán satírozhatsz utána.

D. Vagy használhatsz stencilt, shadow shields-t, vagy celluxot, amit többször lehúzol a kézfejeden, hogy ne legyen erős a ragasztója, és utána ragasztod a szemed alá. Ragaszthatsz rá pzs-t is. De volt már, aki post-it-et javasolt.

És akkor a sokféle lehetőség közül:

1. Szárazon, szemfestékként, és a szemöldökre, ahogy azt az előbb a B pontban írtam. A pigmenteket össze is lehet préselni, ha valaki így jobban szereti használni őket. Így kevésbé hullanak szerteszét.

2. Foiling: nem tudom, van-e magyar neve ennek a technikának. Itt a pigmenteket nedvesen használjuk, és ettől a színük sokkal élénkebb lesz, az eredmény tartósabb. A nedvesítésre persze több termék is létezik:

A: Víz: egyre kevesebben használják, mert egyéb termékekkel jobb hatás érhető el. Fontos, hogy az ecset csak enyhén nedves legyen, ne vizes. A felesleget felitathatjuk például egy zsepivel. A hidratáló spray-vel egy fokkal könnyebb dolgozni, mert sokkal finomabban nedvesít.

B: Szemcsepp: egyre elterjedtebb. Egyszerű szemcsepp, mint pl. a Visine vagy a sminkesek által kedvelt Iridina due (ezzel fehérítjük a szemfehérjét). Az állaga kicsit sűrűbb, mint a víznek, és nem irritálja a szemet.

C: Mixing Medium: egy olyan anyag, amit ha összekeverünk a por festékekkel, akkor egy zselés, extraélénk, tartós alapot kapunk. Ilyet pedig gyárthatunk otthon is, mert könnyű és egyszerű. Hozzávalók: 1 rész glicerin (gyógyszertárban kapható) és 3 rész desztillált víz. Miután ebben nincs tartósítószer (2-3 hét az eltarthatósága), és alkalmanként egy, vagy két csepp kell belőle, érdemes egyszerre csak nagyon keveset önteni belőle egy kis tartályba, összerázni, és kész is. Több kozmetikai cég is forgalmaz saját mixing médiumot, különböző nevek alatt.

A pigmenteket kikeverheted palettán, a kézfejeden, a pigment kupakjába cseppentve a mixing mediumot és egy kis port. Próbáld ki először a kezeden, mert megváltozik a festék színe és az állaga is! Az ecsetedet is belemárthatod a nedvesítő anyagba, (ha vizes lett, és nem csak nedves, akkor egy kicsit itass fel belőle) aztán a porba, és úgy is felviheted. Ha egy ferdére vágott végű ecsettel, vagy tusecsettel teszel így, akkor a szemkihúzására vagy szemhéjtusként is használhatod. Nem csak a porba, de a préselt festékbe is nyúlhatsz nedves ecsettel, de ne középre! Válassz ki egy részt, és azt használd nedves ecsettel!

3. Pigmentet az alapozódba is keverhetsz (nem mindegy, mennyit). Főleg világos, szépen irizáló porokkal érdemes ezt tenni, és szebb fényű alapozót kapsz. Így akár highlightert is gyárthatsz magadnak.

4. A pigmentet egy kis hidratálóval keverve saját pirosítót is gyárthatsz. Minél több pigmentet keversz bele, annál sűrűbb és erőteljesebb lesz a színe. Minél kevesebbet, annál áttetszőbb lesz.

5. Készíthetsz saját szájfényt is, ha egy kis színtelen vagy épp színes szájfényhez kevered a pigmentet.

6. A pigmenttel egyedi körömlakkot is alkothatsz. Ilyenkor is egy külön felületen keverd a lakkba a port.

7. Pigmentet keverhetsz testápolóhoz is, de akár ráfújhatod a hajadra egy kis extra csillogásért. Ahogy a videóban is láthattad, színes pigmentet hajzseléhez, habhoz, vagy waxhoz is keverhetsz, így akár egész extém “melírt” is varázsolhatsz magadnak.

Rengeteg a lehetőség, és egyszerre csak kevés kell a pigmentből. Sokat nyerhetsz, ha ki tudod használni azt, amid van (vagy lesz).



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 12
Heti: 34
Havi: 221
Össz.: 107 693

Látogatottság növelés
Oldal: Pigment, a varázspor
Trendbiblia - © 2008 - 2024 - trendbiblia.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »